Wywóz gruzu Warszawa Bielany

Spis Treści

Każdego wcześniej czy później czeka remont, a nieodłącznym elementem remontów jest wywożenie gruzu. Wiadomo, że im więcej mieszkań i mieszkańców, tym remonty są częstsze. Do niedawna zazwyczaj zamawialiśmy kontenery na odpady, ale coraz częściej wybieramy są worki Big Bag na gruz, cieszące się popularnością w dużych miastach. Jednym z powodów jest ich cena, poręczność oraz pojemność. Dlatego hasło: ,,wywóz gruzu Warszawa” kojarzy się z odbiorem odpadów budowlanych w Warszawie. Stolica Polski jest wyjątkowo zatłoczoną miejscowością, gdzie ważna jest każda wolna przestrzeń w przestrzeniach wspólnych takich jak chodnik, wspólne podwórko czy ulica. Z tej przyczyny torby Big Bag są coraz bardziej popularne.

Dzielnica Bielany

Obszar ten zanim stał się Warszawską dzielnicą, był dawniej kilkoma wsiami. Leży w lewobrzeżnej części Warszawy, jest jedną z 18-tu dzielnic miasta. Swoją nazwę zawdzięcza kolorowi ubrań zakonników kamedułów, którzy na terenie dzisiejszych Bielan otrzymali liczne ziemie oraz wznosili na nich budowle klasztorne.

Na terenie tej dzielnicy znajdują się budynki z XIX wieku, są to dwa forty oraz twierdza. W XX wieku do Bielan zaczęli przybywać nowi mieszkańcy, przez co granice tego obszaru zaczęły się powiększać. Swoje siedziby ulokowały tu różne instytucje, w tym: Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, Instytut Sportu, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Studenci także znajdą tu coś dla siebie, ponieważ w dzielnicy tej są różne wydziały uczelni wyższych – zarówno publicznych jak i prywatnych. Atrakcji turystycznych także tu nie brakuje, należą do nich wspomniane już forty, zespół klasztorny Kamedułów, Cmentarz Żołnierzy Włoskich, Pałac na Młocinach oraz ulica Płatnicza, która swoją popularność zawdzięcza latarniom gazowym, a także znanym mieszkańcom.

Niektóre dzielnice większych miast nie mają zbyt dużo zieleni, ale do tych dzielnic z pewnością nie należą Bielany, które posiadają całkiem dużo terenów zielonych. To między innymi Las Bielański, Las imienia Samuela Lindego, Stawy Młocińskie, Park Stawy Kellera, Zespół przyrodniczo-krajobrazowy ,,Olszyna”. Są tu też ośrodki kultury, kluby sportowe, związek strzelecki i wiele innych ciekawych miejsc. Z tych przyczyn wiele osób marzy o mieszkaniu w tej dzielnicy, powstają tu nowe budynki, a stare są remontowane. Dlatego worki Big Bag na gruz są często widoczne w tej dzielnicy.

Worki big bag jako najlepszy sposób na wywóz gruzu Warszawa

Do odbioru odpadów budowlanych zazwyczaj używa się kontenery lub worki Big bag na gruz. Nie unikniemy tego, ponieważ odpady budowlane są odpowiednio utylizowane, nie można ich wyrzucić do zwykłego kontenera na śmieci. Wyjątkowo uciążliwe bywają wywozy gruzu w dużych miastach. Jest w nich mało wolnego miejsca, na ulicach ciągle jest tłoczno, wolna przestrzeń jest ograniczona.

Dlatego z hasłem ,,wywóz gruzu Warszawa” kojarzą się worki Big Bag. Są one niezwykle praktyczne jeżeli chodzi o duże aglomeracje. Złożone zajmują niewiele miejsca, a rozkłada się je dopiero jak są potrzebne, puste torby ważą bardzo mało. Dzielnica Bielany jest dosyć tłoczną dzielnicą, gdzie brakuje miejsca zarówno dla przechodniów, rowerzystów, jak i kierowców prowadzących pojazdy.

Kontenery zazwyczaj zajmują albo dwa miejsca parkingowe, cały wjazd do bramy, lub większą część chodnika. Worki Big bag na gruz nie zajmują dużo mniej miejsca. Wygodnie można je postawić w szerokiej bramie, zajmują mniej niż jedno miejsce postojowe, zazwyczaj nie przeszkadzają nikomu. Poza tym, przeważnie są tańsze niż wynajmowanie kontenera. W przypadków worków big bag płaci się zwykle za ilość worków, a nie za każdy dzień używania. Mieszkańcy Bielan też z tego powodu z radością zamawiają torby Big bag. Świetnie nadają się one do małych remontów, ale używane są także przy większych robotach budowlanych. Na terenie warszawskich dzielnic worki dostarczane są bez problemu, często nawet w ten sam dzień w którym złożone było zamówienie.

Podsumowanie

Podsumowując, bez wątpienie dzielnica Bielany jest pięknym obszarem, w którym znajdują i tereny miejskie i zielone. Znajdziemy tu starsze, zabytkowe budownictwo, ale także nowe osiedla mieszkaniowe. Mieszkają tutaj studenci, rodziny, osoby starsze, single – każdy powinien znaleźć tutaj swoje miejsce. Jak wszędzie, tak i na Bielanach wykonuje się dużo remontów, a więc regularnie jest wywożony gruz. Zazwyczaj wiąże się to z wieloma problemami – odpady budowlane gdzieś trzeba zbierać, a w warszawskich dzielnicach przestrzeń jest znacznie ograniczona. Dlatego zarówno na Bielanach, jak i w innych dzielnicach Warszawy, widywane są Worki Big bag na gruz. Zajmują one mniej miejsca niż kontener, rozkłada się je kiedy są potrzebne, zazwyczaj mało obciążają portfel zamawiającego. Posiadają one praktycznie same zalety, żadnych wad.