Wywóz gruzu Warszawa Włochy

Spis Treści

Włochy to jedna z 18-tu dzielnic Warszawy, ulokowana w lewobrzeżnej części stolicy. Obecnie w całej Warszawie powstają nowe nieruchomości mieszkaniowe, dzielnica Włochy wcale nie należy do wyjątków. Praktycznie każda budowa oraz remont wiążą się z koniecznością wywozu odpadów budowlanych. To natomiast często przysparza wielu problemów, zwłaszcza w takich miejscach jak warszawskie dzielnice. Hasło ,,wywóz gruzu Warszawa” jest dosyć często wpisywana przez mieszkańców dzielnicy Włochy. W takich miejscach coraz większą popularność zdobywają worki typu Big bag, które są stosunkowo tanie, a także bardzo praktyczne w użyciu.

Dzielnica Włochy

Nie jest to jedna z najbardziej popularnych dzielnic w Stolicy, ale z pewnością każdy o niej słyszał i zna jej nazwę. Dzieli się ona aż na osiem obszarów: Okęcie, Opacz Wielka, Paluch, Raków, Salomea, Załuski oraz Stare i Nowe Włochy. Obszar ten zanim stał się częścią Warszawy, miał prawa miejskie. W roku 1951 dzielnica ta stała się częścią miasta Warszawa. Początkowo jako część dzielnicy Ochota, a potem jako samodzielna, warszawska jednostka pomocnicza.

Niektórzy mylnie uważają, że nazwa Włochy wywodzi się od wojsk włoskich, które stacjonowały właśnie w tym miejscu. Jest to mylne założenie, ponieważ początkowo teren ten nazywany był Sopęchy i Porzucewo, które zostało zakupione przez Jana Włocha. To właśnie jego siostrzenica zmieniła nazwę na tą, która obowiązuje współcześnie. Obecni mieszkań cenią sobie tą dzielnicę z powodu rozległych terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Jest tutaj sporo zakładów w pracy, z których najbardziej znane jest lotnisko Okęcie. Co prawda niektórym może przeszkadzać hałas, jaki jest wydawany przez samoloty.

Dominuje tu niska zabudowa, nie ma tak zwanych ,,bloków z płyty”, dlatego obszar ten cenią osoby, które lubią estetyczną zabudowę. Mieszkają tutaj seniorzy, a także rodziny z dziećmi. Każdy więc niezależnie od wieku czy stanu cywilnego powinien tu znaleźć miejsce dla siebie. Włochy ciągle się rozwijają zarówno pod kątem budowy nowych nieruchomości, ale także ze względu na modernizację i budowę nowych dróg. Łatwo dojechać stąd do centrum Warszawy oraz innych dzielnic, własnym autem lub komunikacją miejską. Z tego powodu wykonuje się tu dużo remontów, a co za tym idzie, jest zwiększony popyt na gromadzenie i odbiór gruzu. Można więc w tej dzielnicy często słyszeć hasło ,, wywóz gruzu Warszawa”.

Wywóz gruzu Warszawa Włochy – worki Big bag

Jeszcze parę lat temu do wywozu odpadów budowlanych używane były kontenery, ale ostatnio coraz większą popularności zdobywają worki Big bag na gruz. Stosowane są najczęściej w dużych, zatłoczonych miastach, w tym w warszawskiej dzielnicy Włochy. Mimo, że dużo tutaj przestrzeni, to odbiór gruzu bywa kłopotliwy. Torby na odpady budowlane są bardzo praktyczne w użytkowaniu. Większość firm jest w stanie dostarczyć je zaledwie w kilka godzin, nie trzeba też dokonywać zamówienia z dużym wyprzedzeniem czasowym. Co ważne, nie ma też ograniczeń czasowych co do korzystania z worka. Można go trzymać tyle czasu, ile będzie to konieczne.

Ponadto, koszty ponosi się za ilość worków, które się wykorzystuje, a nie za czas korzystania z nich. Wielu chwali je sobie z uwagi na fakt, że można je składać i rozkładać (o ile nie są zapełnione) tyle razy ile się chce. Wybierając miejsce, w którym torba Big bag zostanie umieszczona w celu zapełniania jej odpadami budowlanymi. Należy mieć na uwadze, iż musi to być miejsca do którego będzie mogło podjechać auto, które będzie transportować torbę w miejsce utylizacji gruzu.

Dzielnica Włochy, mimo że nie jest bardzo zatłoczoną dzielnicą stolicy, to wolne miejsca parkingowe stanowią tu rzadkość. Właśnie w okolicy miejsc parkingowych najlepiej jest umieszczać worki Big bag. Podczas remontu w tej dzielnicy, dobrze jest ustawić worek w takim miejscu, aby był blisko miejsca, które nie jest zastawiane przez auta. Ale można na nim zaparkować na kilka chwil – odbiór torby na gruz nie trwa długo. Z pewnością nikt nie zrobi awantury o to, że wjazd do garażu lub brama wjazdowa jest na krótką chwilę zastawiona.

Podsumowanie

Podsumowując, dzielnica Włochy z pewnością jest wyjątkowa – nie dominują tu wieżowce, ani bloki z płyty, tylko niska zabudowa wielorodzinna. To idealne miejsce dla osób, które pracują w pobliżu, ale także dla tych którzy cenią sobie kameralną atmosferę. Z uwagi na fakt, że trwa tutaj budowa nowych inwestycji mieszkaniowych, to wywożenie odpadów budowlanych jest codziennością w tej dzielnicy. Na szczęście dla osób wykonujących remonty w dzielnicy Włochy, działa tu wiele firm zajmujących się profesjonalnym wywozem gruzu. Coraz więcej osób w całej Warszawie wybiera do pozbycia się gruzu budowlanego worki Big bag. Są one bardzo wygodne w użyciu. Można je rozłożyć w momencie kiedy zajdzie taka potrzeba, zajmują mniej przestrzeni niż większość kontenerów, ich cena jest bardzo atrakcyjna.